Värvilised katted

Värvilise pinnakattega teraspleki eelisteks on materjali pikem eluiga ja ilusam välimus. Kõik värvitud terasplekid on kaetud eelnevalt ka tsingikihiga.

PUR (Pural)

 

 

PUR (Pural)

 

PUR on kõige täiuslikum pinnakate katuseprofiilidele: piisavalt paks, talub hästi UV-kiirgust ning keemiliselt agressiivseid aineid. PUR kattega terasplekist võib toota nii seina- kui ka katuseprofiile, lisatarvikuid ning muid erimõõdulisi profiile (näiteks akna ja ukse paled, veeplekid jne). Pinnakate põhineb polüuretaanil.

PUR kattega terasplekil on 20-ne aastane garantii, eeldatav eluiga 50 aastat. Värvivalik on lai.

 

tsingikihi paksus: 275 g/m² (20 mikronit)

pinnakatte pakus: 50 mikronit

välimus: sile ja poolläikiv

 

 

Polüester (PE)

 

Polüester sobib hästi sise- ja välispindadele, millele ei esitata kõrgeid nõudmisi. Polüester-kattega terasplekist võib toota nii seina- kui ka katuseprofiile, lisatarvikuid ning muid erimõõdulisi profiile.

Pinnakatte garantii on 10 aastat. Tegu on kõige kauem tootmises olnud pinnakattega, mille eluiga on sõltuvalt keskkonnatingimustest 30—50 aastat.

 

tsingikihi paksus: 275 g/m² (20 mikronit)

pinnakatte paksus: 27 mikronit

välimus: sile ja läikiv

 

 

Mattpolüester (PEMA)

 

Polüestril põhinev pinnakate, mis erinevalt teistest on mati pinnaga. Eriti sobilik kiviprofiili valmistamiseks. Hea ilmastiku ja korrosioonikindlusega.

Pinnakatte garantii on 10 aastat, eeldatav eluiga kuni 50 aastat.

 

tsingikihi paksus: 275 g/m² (20 mikronit)

pinnakatte paksus: 35 mikronit

välimus: matt

 

 

PVDF (PVF2)

 

Polüvinüüldifluroodil põhinev pinnakate sobib kasutamiseks eelkõige seinakatteplaatide valmistamisel, harvem katustel. PVDF katet on soovitatav kasutada siis, kui värvitooni püsivusele esitatakse kõrgendatud nõudmisi.

Pinnakatte garantii on 10 aastat, eluiga kuni 50 aastat.

 

tsingikihi paksus: 275 g/m² (20 mikronit)

pinnakatte paksus: 27 mikronit

välimus: sile, läikiv

 

 

Tsink

 

Tsinkkate sobib teras- ja liistprofiilide tootmiseks, mille välisilmele ei esitata erilisi nõudmisi. Kasutatakse peamiselt katustel ning sise- ja välisseintel. Tsingikihi paksusest sõltub toodangu kestvus, Eesti ehitusnõuete kohaselt peaks tsingikihi paksus olema vähemalt 275 g/m², valdavalt müüakse siiski paksusega 350 g/m².

Värvimata kujul on pinnakatte eluiga 20 aastat, värvitult 50 aastat.

 

tsingikihi paksus: 275 ja 350 g/m²

välimus: sile ja läikiv

 

 

Alutsink

 

Alutsink (alumiinium-tsink) on ülitugeva korrosioonikaitsega, metalliga kaetud terasplaat. Korrosioonivastase kaitse tagab täpne alumiiniumi (55%), tsingi (43,4%) ja silikooni (1,6%) kooslus. Alutsink on sobilik seina- ja katuseprofiilide valmistamiseks. Pinnakate talub hästi kuumust, peegeldab valgust ning kuumust ja ilus välimus püsib aastaid.

Garantii 10 aastat.

 

pinnakatte paksus: 0,45 mm-0,50 mm

 

Algusse

 

Värvikaart

Algusse